Nasıl Yapılır - Mobil

LG Numara Engelleme – Nasıl Yapılır?

lg-numara-engelleme

LG marka akıllı telefonlar ile istediğiniz numarayı engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz bir numara sizi aradığı zaman meşgul sesiyle karşılaşır ve böylece engellendiğini de anlamaz. LG telefonlarda numara engelleme özelliği ile engellediğiniz numaralar hem sizi arayamazlar hem de mesaj gönderemezler.

LG telefonlarda numara engelleme işlemini Ayarlar bölümünden yapabileceğiniz gibi Mesaj bölümünden de numara ve mesaj engelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

LG Numara Engelleme

  • Telefonunuzda bulunan Ayarlar uygulamasını açın.
  • Ağlar sekmesinde yer alan Çağrı Ayarları seçeneğini seçin.
  • Gelişmiş Ayarlar altında yer alan Daha Fazla seçeneğini seçin.
  • Çağrı Engelleme seçeneğini seçin.

lg-numara-engelleme

  • Engellenen Numaralar seçeneğini seçin ve açılan ekranın sağ üst köşesinde yer alan + (artı) simgesine dokunun.
  • Karşınıza bir menü çıkacaktır. Bu menüden Rehber, Çağrı Kaydı veya Yeni Numara seçeneğini seçerek engellemek istediğiniz numarayı belirleyebilirsiniz. Rehberinizde yer alan bir numara için Rehber, çağrı listenizden bir numara engellemek için Çağrı, elle numara girip engelleme yapmak için yeni numara seçeneğini seçebilirsiniz.

lg-numara-engelleme

Ayrıca Çağrı Engelleme menüsünü kullanarak Gizli Numaradan gelen aramaları ve rakam filtresi ile numaraların ilk veya son rakamlarına göre numara engelleme de yapabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaparak bir numarayı engelleyebilirsiniz. Engellenen Numaralar menüsüne giriş yaparak engellediğiniz bir numaranın engelini kaldırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu