Mobil Teknoloji

POCO F5 kullanıcıları HyperOS güncellemesinden sonra yenileme hızı sorunu

POCO F5, 5G kullanıcılarının çağrılmasıyla ilgili bazı düzeltmeler getiren ikinci HyperOS güncellemesini Ocak 2024'te Hindistan'da aldı. Artık POCO F5 kullanıcıları, cihazlarına HyperOS güncellemelerini yükledikten sonra yine yenileme hızı sorunlarıyla karşılaşıyor ve bunun çözümü yakında gelecek. Bu sorunla ilgili her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Sorun: POCO F5 kullanıcıları artık Hindistan’daki en son HyperOS güncellemesine güncelleme yaptıktan sonra çeşitli sorunlarla karşılaşıyor. X’teki bir kullanıcı tüm bu sorunları paylaştı. POCO F5 cihazının HyperOS kurulumundan sonraki 3 güne kadar sorunsuz çalıştığını ancak bundan sonra şu gibi sorunlarla karşılaştığını söyledi:

  • Ekran yenileme hızı otomatik olarak 60hz’nin altına iner, kullanımda ise yalnızca cihazı yeniden başlattığınızda düzelir.
  • Kamera deklanşörü bazen donuyor ve deklanşör hızı düşüyor.
  • Yaklaşan bir bildirim 1 defadan fazla geldiğinde cihaz bazen gecikme yaşıyor.

Ayrıca donanımdan sıfırlamayı da denedi ancak bu işe yaramadı ama işte POCO F5 kullanıcıları için çok yakında gelecek bir düzeltme.

Çözüm: POCO Hindistan’ın ülke başkanı Himanshu Tandon, POCO F5’teki bu sorunların çözümünün yakında geleceğini söyledi. Bu, POCO’nun yakında Hindistan’daki POCO F5 kullanıcıları için tüm bu sorunları çözecek yeni bir güncelleme yayınlayacağını gösteriyor. Güncellemenin POCO F5 kullanıcılarına ne zaman sunulacağı konusunda bildirim almak için bizimle bağlantıda kalın.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu