Android SystemHaber

Samsung Galaxy S20 FE (SM-G780F) Nasıl Root Yapılır ve Magisk Nasıl Kurulur?

Samsung Galaxy S20 FE’nizi (Fan Edition) rootlamak ve Magisk Manager’ı kurmak için aşağıdaki kılavuzu izleyin. Magisk’in arkasındaki geliştirici topjohnwu, Galaxy S20 ve ayrıca Galaxy S20 FE için destek ekleyen bir Magisk güncellemesi yayınladı. Bu iyi bir haber çünkü Galaxy S20 FE’nizde (Exynos) kök erişimini kalıcı olarak etkinleştirebileceğiniz anlamına geliyor.

Samsung, kullanıcıların cihazlarını root etmelerini zorlaştırmaya devam ediyor. Örneğin, varsayılan olarak özel ikili dosyaları flaş edemezsiniz. Önce tüm verileri silecek olan önyükleyicinin kilidini açmanız gerekir. KNOX ayrıca akılda tutulması gereken bir şeydir. Özel ikili dosyalar yanıp söndüğünde KNOX sayacı tetiklenir. Bu, belirli ülkelerde garantiyi ortadan kaldırır.

Aşağıda, Samsung Galaxy S20 FE’nizi nasıl rootlayacağınız konusunda ayrıntılı bir eğitiminiz var. Önyükleyicinin kilidini açmanız, bellenimi düzeltmeniz ve Magisk’i yüklemeniz gerekecek. Eğiticinin adımlarından herhangi birinde takılırsanız, aşağıya bir yorum bırakın, size yardımcı olacağız.

[su_label type=”black”]Magisk ile Samsung Galaxy S20 FE Nasıl Köklenir?[/su_label]

[su_box title=”UYARI” box_color=”#ed830e” title_color=”#000000″ radius=”5″]Aşağıdaki öğreticiye geçmeden önce lütfen aşağıdaki tüm uyarıları okuyun. KNOX’un tetiklenmesini istemiyorsanız veya verilerinizin silinmesini istemiyorsanız devam etmeyin.[/su_box]
 • Bu işlem telefonunuzu silecektir. Magisk’i kurmak için ilk kez önyükleyicinin kilidini açtığınızda, tam bir veri silme işlemi gerçekleştirilecektir. Lütfen devam etmeden önce bir veri yedeklemesi yapın, aksi takdirde tüm verileri kaybedersiniz.
 • Magisk’i Galaxy S20 FE’nize yüklemek, KNOX’u tetikleyecektir. Bu, bellenimin kurcalanıp kurcalanmadığını gösteren bir göstergedir. KNOX devreye girerse bazı mağazalar garanti hizmetini reddeder.

[su_label type=”warning”]Ön Koşullar[/su_label]

 • Telefonunuzun şarjının en az %60 olduğundan emin olun. Bu, işlem sırasında telefonun yanlışlıkla kapanmamasını sağlar.
 • Telefonunuzdaki verilerin tam yedeğini alın. Aşağıdaki işlem, telefonunuzdaki her şeyi silecek olan önyükleyicinin kilidini açmayı içerir.
 • Galaxy S20 FE için uygun USB sürücülerini indirin ve yükleyin  . Uygun sürücülere sahip değilseniz, bilgisayar telefonunuzu tanımaz.
[su_spoiler title=”USB Sürücüler” style=”fancy” icon=”folder-1″]Buradan indir[/su_spoiler]

[su_label type=”success”]Galaxy S20 FE Bootloader’ın Kilidini Açma Yönetimi[/su_label]

Samsung, VaultKeeper adlı yeni bir hizmeti tanıttı. Bu VaultKeeper izin vermedikçe özel ikili dosyaları veya resmi olmayan bölümleri flaş edemeyeceğiniz anlamına gelir. İşte nasıl yapılacağı ile alakalı anlatıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 1. OEM kilidini etkinleştirin. Bunu yapmak için  Ayarlar > Geliştirici seçenekleri’ne gidin  ve OEM kilit açma üzerine dokunun.
 2. İndirme moduna önyükleme yapın  . Bunu yapmak için, güç düğmesini basılı tutun   ve telefonu kapatmak için Kapat’a  dokunun  . Şimdi Sesi Kısma + Bixby + Güç  düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun  .
 3. İndirme modundayken, ses açma  düğmesine uzun basın . Bu, önyükleyicinin kilidini açar ve telefonunuzdaki tüm veriler silinir.
 4. Telefon otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Telefonunuzu bir WiFi ağına bağlayın ve kurulumun geri kalanını atlayın.
 5. Gidin  Telefon> Yazılım Bilgiler> Ayarlar  ve hızlı bir şekilde 7 kez dokunun  Yapı Numarası’na  etkinleştirmek için  Geliştirici Seçenekleri . Geliştirici seçeneklerine gidin ve OEM kilit açmanın gri olduğundan emin olun.

[su_label type=”important”]Ürün yazılımını yamalayın ve Magisk’i yükleyin [/su_label]

Artık önyükleyicinin kilidi başarıyla açıldığından, yazılımı düzeltmeniz gerekir. Bu, kök yeteneklerine izin verecektir.
 1. Samsung Galaxy S20 FE’niz için en son stok üretici yazılımını indirin. Samsung Galaxy S20 FE’de stok üretici yazılımının nasıl indirileceği ve kurulacağı ile ilgili ayrıntılı kılavuzumuzu izleyin.
 2. Bellenimi flaşladıktan sonra, bellenimi çıkarın. Beş dosya göreceksiniz.
 3. Özü AP .tar dosyasını. Dosya adı AP ile başlar ve .tar.md5 (AP_[device_model_sw_ver].tar.md5) ile biter.
 4. Çıkarılan dosyalardan boot.img.lz4 dosyasını bulun ve bir tar arşivi oluşturun (7-ZIP kullanabilirsiniz).
 5. Arşivlenen önyükleme dosyasını telefonunuzun dahili belleğine aktarın. En son Magisk Manager  APK’sini indirin ve yükleyin.[su_spoiler title=”Magisk indir” style=”fancy” icon=”folder-1″]Buradan indir[/su_spoiler]
 6. Magisk Manager’ı açın ve  Install > Install > Select and Patch a file seçeneğine gidin. (Kurtarma Modunun kapalı olduğundan emin olun.).
 7. Depolama alanında gezinin ve arşivlenen görüntü dosyasını seçin. Görüntü yamalanacak ve yeni sürüm Internal Storage/Download/magisk_patched.tar altında bulunacaktır.
 8. Yamalı dosyayı bilgisayarınıza aktarın.
 9. Telefonunuzu kapatın ve telefonunuzu  indirme moduna getirin .
 10. Odin’de AP’ye tıklayın   ve yamalı .tar dosyasını seçin. “ Otomatik Yeniden Başlatma ” seçeneğinin işaretini kaldırın ve Yükle’ye tıklayın  .
 11. Araç, Samsung Galaxy S20 FE’nizde Magisk’i yanıp sönecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu