HaberMobil Teknoloji

Samsung Galaxy S7 ailesine Oreo geldi

Samsung Galaxy S7 ailesine Oreo geldi

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge kullanıcılarının merakla beklediği Android Ore 8.0 güncellemesi verilmeye başlandı.

Android 8.0 Oreo sürümü birçok üretici tarafından telefonlara verilen bir işletim sistemi güncellemesi. Samsung‘un iki yıl önce satışa sunduğu S7 ailesinin de bu güncellemeyi alması bekleniyordu. Müjdeli haber geldi ve Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerine Oreo güncellemesi verilmeye başlandı.

Samsung Galaxy S7 ailesine Oreo geldi

Kademeli olarak verilen güncelleme ile Always on Display’e yeni görünüşler eklendi. Ayrıca Picture in Picture özelliği de Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Oreo güncellemesiyle cihazlara geldi. Bunlara ek olarak Oreo’nun sunduğu birçok yenilik ve güncelleme S7 model ailesinde de kullanılabilecek.

Samsung Galaxy S7 ve Salaxy S7 Edge Oreo güncellemesi nasıl yüklenir?

İki farklı yöntemle bu güncellemeyi S7 modellerine yükleyebilirsiniz. Birinci yöntem Samsung’un Smart Switch adını verdiği yazılımını kullanmak. İkinci yöntem ise OTA yani telefonun yazılım güncelleme menüsüne bakarak Oreo güncellemesinin gelip gelmediğini kontrol etmek. Güncelleme kademeli olarak kullanıma sunulacağı için ikinci yöntemi kullandığınızda biraz beklemeniz gerekebilir. Öte yandan standart uyarımızı da yapalım: Bu güncelleme telefonunuzda sorun oluşturabilir. O yüzden güncelleme yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneririz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu