HaberMobil Teknoloji

SONY Xperia XZ3’ün özellikleri sızdırıldı!

SONY Xperia XZ3’ün özellikleri sızdırıldı!

Uzun zamandır merakla beklenen Xperia XZ3’ün teknik özellikleri sızdırıldı. Peki XZ3, beklediğimiz kadar iyi olabilecek mi? Sony, uzun süredir süren sessizliğini anlaşılan yakın bir zamanda bozacak gibi duruyor. Japonya’da ortaya çıkan bir belge, yeni Xperia XZ3’ün bazı teknik özelliklerini ortaya dökmüş durumda.

Xperia XZ3'ün özellikleri sızdırıldı!

Sony, ilk defa sınırlarının dışına çıkarak çift kameralı bir telefon sunmaya hazırlanıyor desek yanlış olmazdı sanırım. Daha da önemlisi şirket, cihazlarının rakiplerine göre daha düz ve kaba olan tasarım çizgisini bir kenara atarak daha ince bir tasarım ile tüketicilerin karşısına çıkacak.

Yeni Xperia XZ3, Xperia XZ2’de olduğu gibi 19MP’lik bir ana arka kameraya sahip olacak. Fakat bu kameranın diyafram açıklığı f/2.0 yerine f/1.8 olacak. Ana kamerayı güçlendiren Sony, bu kamerayı bir de 12MP’lik ikinci bir kamera ile destekleyecek. İkincil kameranın diyafram açıklığı ise f/1.6 olacak.

Sony

Genel olarak özelliklere göz atacak olursak:

İşlemci: Snapdragon 845
RAM: 6GB
Depolama: 64GB/128GB
Ekran: 5.7 inç Full HD+
Arka Kamera: 19MP, f/1.8 + 12MP, f/1.6
Ön Kamera: 13MP, f/2.0
Batarya: 3240mAh
İşletim Sistemi: Android 8.1 Oreo

Ek olarak cihazın tek eksi yönü anlaşılan 2K ya da 4K ekran çözünürlüğü desteği sunmayacak oluşu. İlerleyen dönemde yeni Xperia XZ3 hakkında daha fazla sızıntı ortaya çıkacaktır muhakkak. Şimdilik tüm bunların bir sızıntı olduğu ve kesin bir netlik barındırmadığının da altını çizmeden geçmek istemeyiz. Peki ya siz nasıl buldunuz yeni XZ3’ü?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu