HaberMobil Teknoloji

Telegram Güncelleme : Korumalı İçerik, Tarihe Göre Silme, Cihaz Yönetimi ve Daha Fazlası

Telegram’ın mağazada birkaç yenilik ve yeni işlevi var. Örneğin, “korumalı içerik” olarak adlandırılan, gruplardan ve kanallardan belirli içeriğin kaydedilmesini engellemeyi mümkün kılar. 

 

Bu, grupların ve kanalların yöneticileri / sahipleri tarafından ayarlanabilir. Bu daha sonra ekran görüntüsü işlevini de engellemelidir.

Yönlendirme de bu şekilde önlenebilir.

Diğer bir yeni özellik ise, belirli bir gündeki sohbet geçmişlerini tek tek sohbetlerden silme seçeneğidir. Bunu sadece takvim aracılığıyla doğru günü seçerek yaparsınız. Bu yalnızca bireysel sohbetlerde çalışır, ancak grup sohbetlerinde çalışmaz. Ayrıca, masaüstü aygıtlarının hızlı bir şekilde bağlanabileceği aygıtlarınız için menüde yeni bir düğme bulunur, ancak etkin olmayan aygıtlar da bir süre sonra otomatik olarak kapatılabilir.

Ayrıca yeni olan, bir kanalı işletmeniz koşuluyla herkese açık gruplarda ve kanallarda kanal olarak görünme olasılığıdır. Bu şekilde, kanal operatörleri kişisel hesaplarını kullanmak yerine kanallarında herkese açık gruplar halinde yayın yapabilir ve özel hesabın anonimliğini koruyabilirler. Başka, daha küçük yenilikler de vardır: Bir gruba katılmak ve sahibinden veya yöneticiden bir mesaj almak için başvurursanız, sohbetin en üstünde kişinin hangi gruptan geldiğini görebilirsiniz.

Bu hem insan hem de bot yöneticileri için geçerlidir. Telegram bot API’sine yapılan yeni güncellemelerle botlar üyelik taleplerini yönetmek için önemli bir araç haline geliyor.
Bugünden itibaren, bazı mobil cihazlar Telegram’dan arama alma ve ardından arayan telefon numarasının birkaç hanesini girme seçeneği de sunar. Yani artık kodları metin mesajı olarak almak zorunda değilsiniz. Sekiz yeni renk teması, önceki güncellemeyle birlikte iOS için daha önce tanıtılan Android’in taşınmasını da eğlenceli hale getiriyor. iOS 13‘teki cihazlarda artık sohbetlerdeki fotoğraflar için metin tanıma özelliği etkinleştirildi. Bu, klavyeye dokunmadan hızlı bir şekilde seçmenizi, kopyalamanızı ve aramanızı sağlar. Bu algılama tamamen cihazda yerel olarak gerçekleştirilir.Artık bağlantılar da dahil olmak üzere İos‘taki medya etiketleri için tüm metin biçimlendirme seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Bu Android’de zaten mümkündü. Son yenilik: Kişiler, gruplar ve kanallar, ilgili bir aygıt üzerinde çalışıyorsanız iOS 15 Tasarımında yeni bir görünüme sahip bilgi sayfalarına sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu