Android SystemHaber

Xiaomi 11T & 11T Pro Nasıl Root Yapılır? Magisk Yükleme (TWRP Gerekmez)

Xiaomi 11T’nizi kişiselleştirmek ve ürün yazılımı üzerinde tam kontrole sahip olmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey onu rootlamaktır. Android telefonlar için en popüler köklendirme aracı olan Magisk‘i kullanarak 11T’yi köklendirebilirsiniz. Magisk, Root’u etkinleştirir ve telefonun sistemini tamamen özelleştirmenize olanak tanır.

Aşağıda, 11T’nizi nasıl rootlayacağınız konusunda ayrıntılı bir anlatım sizler için derlenmiştir. Önyükleyicinin kilidini açmanız ve Magisk’i yüklemeniz gerekecek. Eğitimin adımlarından herhangi birinde takılırsanız, aşağıya bir yorum bırakın, size yardımcı olacağız.

Magisk ile Xiaomi 11T Nasıl Köklenir ?

Magisk’i telefonunuza yüklemek için izlenecek iki adım vardır. İlk adım, önyükleyicinin kilidini açmak ve resmi olmayan görüntüleri kabul etmesini sağlamak, ikinci adım ise boot.img dosyasını çıkarmak ve 11T’nizde flaş etmektir.

UYARI
Aşağıdaki öğreticiye geçmeden önce lütfen aşağıdaki tüm uyarıları okuyun. Telefonunuzda herhangi bir yanlışlık olursa Tek Bilgin sorumlu tutulamaz.

Not : Bu işlem telefonunuzda dahili depolama da yer alan her şeyi silecektir. Magisk’i kurmak için ilk kez önyükleyicinin kilidini açtığınızda, tam bir veri silme işlemi gerçekleştirilecektir. Lütfen devam etmeden önce bir veri yedeklemesi yapın, aksi takdirde tüm verileri kaybedersiniz.

Ön Koşullar

  • Telefonunuzun şarjının en az %60 olduğundan emin olun. Bu, işlem sırasında telefonun yanlışlıkla kapanmamasını sağlar. Yükleme sırasında cihazın kapanması problemlere yol açabilir ve işlemlerin kesilmesi cihazın yazılımına zarar verir.
  • Telefonunuzdaki verilerin tam yedeğini alın. Aşağıdaki işlem, telefonunuzdaki her şeyi silecek olan önyükleyicinin kilidini açmayı içerir.
  • Xiaomi 11T için uygun ADB sürücülerini indirin ve yükleyin . Uygun sürücülere sahip değilseniz, bilgisayar telefonunuzu tanımaz. Önce sürücüleri aşağıdaki bağlantıdan indiriniz.

ADB Sürücüleri

1.Adım: Xiaomi 11T Önyükleyicinin Kilidini Açın

Android telefonlar, 11T dahil olmak üzere kilitli bir önyükleyici ile birlikte gelir. Kilitli bir önyükleyici, özel görüntüleri flaş edip telefonu rootlayamayacağınız anlamına gelir. Sonuç olarak, bir sonraki adıma geçmeden önce önyükleyicinin kilidini açmanız gerekir. 11T’de önyükleyicinin kilidini nasıl açacağınızı öğrenmek için bu makaleyi izleyin .

 

[ilgiliMakale icerik_id=”8689″]

 

2.Adım: Önyükleme Dosyasını Magisk ile Yamalayın

Her şeyden önce, bir stok 11T ROM (firmware) indirmeniz gerekir. ROM’un önyükleme görüntüsünü yamalayacağız ve ardından root erişimi elde etmek için telefonda flash edeceğiz. Xiaomi ürün yazılımını indirebileceğiniz çevrimiçi birçok web sitesi var.

  1. Bellenimi indirdikten sonra çıkarın. Birkaç yeni dosya göreceksiniz.
  2. En son Magisk uygulamasını indirin ve yükleyin . 
    Magisk indir
  3. Magisk’i açın ve Yükle > Yükle > Önyükleme görüntü dosyasını yama’ya gidin .

Uygulama, önyükleme görüntüsünü yamalayacak ve telefonunuzda saklayacaktır. Bu dosyayı bilgisayarınıza kopyalayın ve “boot.img” olarak yeniden adlandırın.

3.Adım: Yama Uygulanmış (boot.img) Önyükleme Dosyası Yükleme

1. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve bir CMD pencere komutundan aşağıdaki komutu girin:

Telefonunuzda A/B bölme sistemi yoksa:

 fastboot flash boot boot.img 

Telefonunuzda A/B bölme sistemi varsa:

 fastboot flash boot_a patched_boot.img 

 fastboot flash boot_b patched_boot.img 

2. Yamalı görüntü yanıp söndükten sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

İşte bu, Magisk’i Xiaomi 11T’nize yüklediğinize göre, daha sonra Magisk’i doğrudan Magisk uygulamasından güncelleyebilirsiniz. Yazılımı başka bir sürümüne güncellemek istiyorsanız, önce uygulama üzerinden yama yapın ve ardından flaşlayın. Magisk ile artık tüm kök avantajlarının yanı sıra Magisk’in modül sisteminin keyfini çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu