Android SystemHaber

Xiaomi 11T ve 11T Pro Bootloader Kilidini Açma Yöntemi

Xiaomi 11T’nizde önyükleyicinin kilidini nasıl açacağınızı öğrenmek için bu kılavuzu izleyin. Modern Android telefonların çoğu, özel ROM’ları, modları, çekirdekleri yüklemeyi ve hatta Magisk ile root’u etkinleştirmeyi zorlaştıran kilitli önyükleyicilerle birlikte gelir. Neyse ki, Xiaomi 11T önyükleyici birkaç basit adımda açılabilir.

Xiaomi 11T, şirketin şimdiye kadar ürettiği en iyi telefonlardan biri. İyi özelliklere ve makul bir fiyata sahiptir. Xiaomi 11T’nin en büyük satış noktalarından biri, geliştirme topluluğudur. Xiaomi telefonları geliştirme dostudur ve 11T de farklı değildir.

Kilitli bir önyükleyici, kullanıcıların cihazlarının yazılımını değiştirmesini engelleyen bir engeldir. Neyse ki, Xiaomi 11T’deki önyükleyicinin kilidi kolayca açılabilir. Bu yapıldıktan sonra, kullanıcılar devam edip telefonu rootlayabilir, Magisk’i kurabilir ve özel ROM’ları kurabilir.

[su_label type=”warning”]Xiaomi 11T Bootloader’ın Kilidini Açma Yöntemi[/su_label]

Önyükleyici, işletim sisteminden önce çalışan önemli bir kod parçasıdır. Telefona nasıl başlatılacağı ve sistem çekirdeğinin nasıl bulunacağı konusunda talimatlar verir. Başka bir deyişle, telefonunuz ve bu durumda Xiaomi 11T, bir önyükleyici olmadan açılamaz. Yani hayati bir sistem parçasıdır.

Güvenlik amacıyla, OEM‘ler önyükleyiciyi önceden kilitler. Bu cihazı daha güvenli ve manipülasyona karşı daha az duyarlı hale getirir. Ancak bu, tüketicilerin ROM’ları ve özel modları flash etmelerini de imkansız hale getirir. Sonuç olarak, cihazın orjinal sistem yazılımında herhangi bir değişiklik yapmak için önyükleyicinin kilidinin açılması gerekir.

[su_label type=”black”]Ön Koşullar[/su_label]

 1. Xiaomi 11T için USB ve ADB sürücülerini indirin ve yükleyin . [su_spoiler title=”ADB Sürücüleri” style=”fancy” icon=”folder-1″]Buradan indir[/su_spoiler]
 2. Geliştirici Seçeneklerini ve USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin . Bu, bilgisayarın telefonunuzla iletişim kurmasını sağlar.
 3. Verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız telefonunuzdaki her şeyi yedekleyin.
 4. Oluşabilecek veri kaybı ve cihazda kalıcı hasar benzeri durumlardan kendinizin sorumlu olduğunu unutmayınız.
[su_box title=”UYARI” box_color=”#ed830e” title_color=”#000000″ radius=”5″]Önyükleyicinin kilidini açarak telefonunuzdaki tüm veriler silinir. Buna uygulamalar, fotoğraflar, videolar, mesajlar ve telefonunuzda depolanan her şey dahildir. Aşağıda devam etmeden önce önemli verilerinizin tam yedeğini alın.[/su_box]

[su_label type=”success”]Xiaomi 11T’de Önyükleyicinin Kilidini Açma Adımları[/su_label]

 1. Telefonunuzun kilidini açın ve Ayarlar menüsünü açın .
 2. Git > Geliştirici Seçenekleri – Sistem . Özel seçeneklerin bir listesini göreceksiniz.
 3. Aşağıdaki seçeneği bulun: “ OEM kilit açma . Önyükleyicinin kilidinin açılmasına izin ver ”.
 4. OEM kilit açmayı etkinleştirmek için geçiş düğmesine dokunun .
 5. Güç düğmesini basılı tutun. Dokunun kapatıp telefonu kapatmak için.
 6. Telefonunuzu bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.
 7. Bilgisayarınızda CMD/Powershell’i açın ve aşağıdaki komutu girin: [su_highlight]fastboot devices[/su_highlight]
 8. Terminal herhangi bir şey döndürürse, bilgisayarın telefonla başarılı bir şekilde iletişim kurduğu anlamına gelir. Artık kilit açma komutunu çalıştırabilirsiniz: [su_highlight]fastboot flashing unlock[/su_highlight]
 9. Kilit açma komutunu çalıştırdığınızda telefonun ekranı size iki seçenek sunacaktır. Önyükleyicinin kilidini aç‘ı seçin.
 10. Seçiminizi onaylamak için Güç düğmesine basın .

İşlemle bu kadar. Xiaomi 11T’nizdeki önyükleyicinin kilidini açtınız. Telefon açıldığında, önyükleyicinin kilidinin açık olduğuna dair bir uyarı alacaksınız. Bu, komutların başarılı olduğu anlamına gelir. Artık telefonunuzu Magisk ile rootlayabilir ve özel ROM’lar yükleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu