Android SystemHaber

Xiaomi Bootloader Kilidi Açma Rehberi

Son yıllarda akıllı telefon pazarının parlayan yıldızlarından olan Xiaomi henüz çok genç bir şirket olmasına karşın her yıl milyonlarca cihaz satmayı başarıyor. Piyasaya sunduğu uygun fiyatlı üst düzey donanıma sahip cihazların yanında çok daha uygun fiyata orta üst seviye cihazlar da bulunan şirket düşük kar oranı ile müşterilere en iyi cihazları sunmaya çalışıyor. Bu politikası ile müşterilerin beğenisini kazanan ve karşılığını gören şirket hızla büyümeye devam ediyor.

Ülkemize de resmi olarak giriş yapan Xiaomi şuanda hem ithalatçı firma garantili olarak hemde resmi garantili olarak satılıyor. Bu yazımda belki de en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan Xiaomi bootloader kilidi nasıl açılır ? Sorusuna yanıt vereceğim. Aşağıdaki Xiaomi bootloader kilidi açma işleminin ardından cihazınızın tamamen sıfırlanacağını belirtmek istiyorum. Bu sebeple işlemlere başlamadan önce cihazınızda bulunan bütün dosyaların yedeğini almayı unutmayın.

Xiaomi Bootloader Kilidi Açma

İlk olarak BURAYA tıklayın ve bootloader kilidi açmak için şirketin resmi sitesine girin. Burada mevcut MI hesabınızı sisteme girmeniz ve Mi Unlock Tool adı verilen programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Ardından telefonunuzun ayarlar menüsünden telefon hakkında kısmına girin ve MIUI sürümü yazan yere 6-7 defa üst üste basın bu sayede geliştirici seçeneklerini aktif hale getirmiş olacaksınız. Daha sonra ayarlar menüsünden ek ayarlar ve geliştirici seçenekleri menüsüne girin. Orada yer alan Mi Kilit Açma Durumu seçeneğine tıklayın ve adımları takip ederek cihazınızı ve hesabınızı kayıt ettirin.

Bu işlemlerin ardından telefonunuzu kapatın ve ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu fastboot moduna alın. Sonra Mi Unlock Tool programını bilgisayarda çalıştırın ve telefonunuzu kabloyla bilgisayara bağlayın. Programda yer alan Unlock butonuna basın. Karşınıza gelen diğer uyarılarda da Unlock butonuna basmaya devam edin. Daha sonra size bootloader kilidinin ne zaman açılacağı ile ilgili bir tarih verilecektir. Xiaomi’nin bu konuda herkese farklı bir kilit açma süresi vermesinin sebebini henüz bilmiyorum. Umarım sizin cihazın kilidi çok kısa süre içerisinde açılır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu