Windows 10 ile Programsız Ekran Videosu Kaydetme

CaN NVRZ 26 Mart 2019 11:17

Windows 10 işletim sistemine sahipseniz ekran görüntüsü kaydetmek için ekstra bir programa ihtiyacınız yok, basit bir kısayol kombinasyonu ile Windows’un oyun modunu açmanız gerekiyor. Windows + G tuşlarına aynı anda bastığınız zaman, bilgisayarınızda oyun modu açılır. Alt bölümde küçük bir bar açılır. Burada Mikrofonu Kaydet kutucuğuna tıklarsanız mikrofonunuz aktif olur ve dışarıdan gelen sesleri kaydedebilirsiniz. Sadece eskord Ataşehir bilgisayar içerisindeki sesleri kaydedecekseniz mikrofonu aktif etmeyiniz. Örneğin oyun oynuyorsunuz ve sadece oyunun seslerinin olmasını istiyorsunuz. İstediğiniz an Windows + G kısayol kombinasyonunu uyguluyorsunuz ve kaydetmeye başlıyorsunuz.

Windows Ayarlar İle Oyun Modu Ayarları

Windows

Başlat menüsünden Ayarlara Tıklayın ve Oyun (Oyun çubuğu, DVR, Yayın, Oyun Modu) seçeneğine tıklayın, burada istediğiniz özelliğe kendi kısa yolunuzu atayabilirsiniz. Bu özellik sayesinde bazı programlarda çıkan sorunları engellemiş oluyorsunuz. Çünkü Windows + G yaptığınızda oyun çubuğunun çıkması yerine o sırada açık olan oyun yada programın başka bir özelliği çıkabiliyordu.

Windows10Windows10

Windows + G (Oyun Modu Açılır)

Windows + ALT + R (Kayıt Başlatır veya Durdurur)

Peki yaptığınız işlem sonunda oyunlarınız nereye kaydedilir. bilgisayarınızı açtığınız hesabın Videolar klasörüne otomatik olarak kaydedilir.

C:\Users\Tek\Videos

Program sız ekran görüntüsü alma Windows 10 Ekran Görüntüsü

Tüm hakları saklıdır © 2022