Android SystemHaber

Xiaomi Redmi K40 Gaming Bootloader Kilidini Açma Yöntemi

Xiaomi Redmi K40 Gaming’inizde önyükleyicinin nasıl açılacağını öğrenmek için bu kılavuzu izleyin. Modern Android telefonların çoğu, özel ROM’lar, modlar, çekirdekler yüklemeyi ve hatta Magisk ile root’u etkinleştirmeyi zorlaştıran kilitli önyükleyicilerle birlikte gelir. Neyse ki, Xiaomi Redmi K40 Gaming bootloader birkaç basit adımda açılabilir.

Xiaomi Redmi K40 Gaming, şirketin şimdiye kadar ürettiği en iyi telefonlardan biridir. İyi özelliklere ve makul bir fiyata sahiptir. Xiaomi Redmi K40 Gaming’in en büyük satış noktalarından biri geliştirme topluluğu. Xiaomi telefonları geliştirme dostudur ve Redmi K40 Gaming farklı değildir.

Kilitli bir önyükleyici, kullanıcıların cihazlarının yazılımını değiştirmesini yasaklayan engeldir. Neyse ki, Xiaomi Redmi K40 Gaming’deki önyükleyicinin kilidi kolayca açılabilir. Bu yapıldıktan sonra, kullanıcılar devam edip telefonu rootlayabilir, Magisk’i yükleyebilir ve özel ROM’lar yükleyebilir.

Xiaomi Redmi K40 Gaming Önyükleyicisinin Kilidini Açma

Bir önyükleyici, işletim sisteminden önce çalışan önemli bir kod parçasıdır. Telefona nasıl önyükleneceği ve sistem çekirdeğinin nasıl bulunacağı hakkında talimatlar verir. Başka bir deyişle, telefonunuz ve bu durumda Xiaomi Redmi K40 Gaming, bir önyükleyici olmadan önyükleme yapamaz.

Güvenlik amacıyla OEM’ler önyükleyiciyi önceden kilitler. Bu, cihazı daha güvenli ve manipülasyona daha az duyarlı hale getirir. Bununla birlikte, bu aynı zamanda tüketicilerin ROM’ları ve özel modları flaş etmesini imkansız hale getirir. Sonuç olarak, bellenim üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak için önyükleyicinin kilidinin açılması gerekir.

Ön Koşullar

 1. Xiaomi Redmi K40 Gaming için USB ve ADB sürücülerini indirin ve yükleyin .
  [su_spoiler title=” İndir: Minimal ADB Yükleyici” style=”fancy” icon=”folder-1″]Buradan indir[/su_spoiler]
 2. Geliştirici Seçeneklerini ve USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin . Bu, bilgisayarın telefonunuzla iletişim kurmasına izin verecektir.
 3. Verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız telefonunuzdaki her şeyi yedekleyin.

[su_box title=”UYARI” box_color=”#ed940e” title_color=”#000000″ radius=”5″]Önyükleyicinin kilidini açtığınızda, telefonunuzdaki tüm veriler silinir. Buna uygulamalar, fotoğraflar, videolar, mesajlar ve telefonunuzda depolanan her şey dahildir. Aşağıda devam etmeden önce önemli verilerinizin tam yedeğini alın.[/su_box]

Xiaomi Redmi K40 Gaming’de Önyükleyicinin Kilidini Açma Adımları

 1. Telefonunuzun kilidini açın ve Ayarlar menüsünü açın .
 2. Git > Geliştirici Seçenekleri – Sistem . Özel seçeneklerin bir listesini göreceksiniz.
 3. Şu seçeneği bulun: ” OEM kilit açma . Önyükleyicinin kilidinin açılmasına izin verin ”.
 4. OEM kilit açmayı etkinleştirmek için geçişe dokunun .
 5. Güç düğmesini basılı tutun. Dokunun kapatıp telefonu kapatmak için.
 6. Bir USB kablosu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 7. Bilgisayarınızda CMD / Powershell’i açın ve aşağıdaki komutu girin:
  fastboot devices
 8. Terminal herhangi bir şey döndürürse, bu, bilgisayarın telefonla başarılı bir şekilde iletişim kurduğu anlamına gelir. Şimdi kilit açma komutunu çalıştırabilirsiniz:
  fastboot flashing unlock
 9. Kilit açma komutunu çalıştırdığınızda, telefonun ekranı size iki seçenek verecektir. Önyükleyicinin kilidini aç’ı seçin.
 10. Seçiminizi onaylamak için Güç düğmesine basın .

İşte bu. Xiaomi Redmi K40 Gaming’inizdeki önyükleyicinin kilidini yeni açtınız. Telefon açıldığında, önyükleyicinin kilidinin açıldığına dair bir uyarı alacaksınız. Bu, komutların başarılı olduğu anlamına gelir. Artık telefonunuzu Magisk ile rootlayabilir ve özel ROM’lar yükleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu