Nasıl Yapılır - Mobil

Android Wifi Bağlantısını Aktif Etme | Nasıl Kullanılır?

Android Cihazlarda Wifi Bağlantısını Aktif etme Nasıl Olur? Sony cihazlarınızda bu bağlantıyı aktif etmek için 2 yöntem mevcuttur.

Öncelikle sizlere yöntemi anlatmadan önce bu ayarlar, Sony Xperia XA1 Ultra cihaz kullanılarak anlatılmıştır. Android işletim sistemi sürümü 7.0 dır.

1. Yöntem :

En basit ve en çok kullanılan yöntem budur aslında. Ana Ekran da yukarı kısımda yer alan bildirim ve kısayol bandını aşağı doğru çekerek, buradan Wifi bağlantısına tıklayarak, wifi bağlantısını aktif edebilirsiniz.

Dilerseniz Resimlerdeki Adımları inceleyelim.

android-wifiAndroid-wifiAndroid-wifi

2. Yöntem :

Bu yöntem birazdaha dolaylı yoldan uygulayacağız yöntemdir. Sizler dilerseniz ilk yöntem ile aktif edebilirsiniz dilerseniz ikinci yöntem ile aktif edebilirsiniz. Hangi adımı uygulayacağız sizlere kalmış bir şey. Ana sayfadan Uygulamaların olduğu kısıma geliniz. Daha sonra Ayarlar, buradan da Wifi kısmına gelerek bağlantıyı aktif edebilirsiniz.

Android-wifi

android-wifi

android-wifi

Android-wifi-yöntem

Android-Eğitim

Not : Anlatılan yöntemleri belkide bir çoğunuz biliyor. Fakat bilmeyen kişiler için eğitimci ve yol gösterici niteliğinde olduğunu düşündüğüm bir nasıl kullanılır konusu olduğunu düşünüyorum…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu