Nasıl Yapılır - Mobil

Mobil Cihazlarda, Server Kayıt Nedir?

Server kayıt ne demek? Sorusunu sık bir şekilde alıyoruz. IMEI Sunucu Kaydı, bir cihazın Uluslararası Mobil Ekipman Kimliğinin (IMEI) bir mobil ağa kaydedildiği bir süreçtir. Bu, kimlik doğrulama ve yetkilendirme için veri alışverişinin yanı sıra acil durum iletişim bilgilerinin güncellenmesi ve ek uygulamalara abone olma gibi tüketiciyle ilgili diğer hizmetleri de mümkün kılar.

● UYARI : Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu işlem yasal değildir. Cihazınız yine illegal yollardan IMEI işlemine tabi tutlacak. Bu zaman kadar IMEI işlemi görmüş hiç bir yolu önermedim. Bu konu aklınızda bulunsun…

IMEI numarası ayrıca çalıntı cihazların tespit edilmesine yardımcı olarak hücresel ağlara erişimlerinin engellenmesini sağlar. IMEI kaydı, hücresel ağlarına erişmeden önce tüm cihazların geçerli IMEI’lere sahip olmasını sağlamak için birçok ülke tarafından istenmektedir. Bu işlem genellikle bir kullanıcı cihazını yeni bir ağda ilk kez etkinleştirdiğinde veya ulusal sınırları geçtiğinde gerçekleşir. İşte sizlere server kayıt hakkında bilinmesi gerekenler!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu